تبلیغات
انجمن علمی مهندسی عمران - دانشگاه سیستان و بلوچستان - هتل شناور روی آب(هتل آرک)-"Ark Hotel"
انجمن علمی مهندسی عمران - دانشگاه سیستان و بلوچستان
اگرآثار مهندسین عمران را از زمین محو کنیم،دیگر چیزی بر زمین باقی نخواهد ماند.

درباره وبلاگ

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکدونی

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار سایت

← نظر سنجی وبلاگ

هتل شناور روی آب(هتل آرک)-"Ark Hotel"

شرکت روسی معماری رمستودیو "Remistudio"، با استفاده از مفهوم "زیستگاه ساخته دست بشر" طرحی برای احداث هتلی شناور روی آب، به نام Ark Hotel تهیه نموده است.

هتل آرک "Ark Hotel" به گونه ای طراحی شده است که در برابر امواج، بالا آمدن سطح اقیانوس و همچنین زلزله و سایر بلایای طبیعی، مقاوم باشد


این هتل به صورت مستقل روی آب شناور بوده و فضای سبز داخل آن برای مهمانان بسیار خوشایند خواهد بود، به گونه ای که هرگز میل به رفتن از هتل را نخواهند داشت.


طرح هتل آرک دارای یک سیستم تحمل بار، متشکل از قوس ها و کابل هایی است که وظیفه حفظ و حتی توزیع وزن، برای مقابله با زلزله را دارند. و این در حالی است که قاب های پیش ساخته آن، سبب تسریع و سهولت ساخت می شود.

باغ داخلی هتل، با سرسبز نمودن فضای داخل، نمای با شکوهی برای مهمانان فراهم می کند، و عبور نور کافی از جداره هتل به فضاهای داخلی، نیاز به روشنایی را کاهش می دهد.

در طراحی سقف این هتل، از سلول های فتوولتائیک خورشیدی به منظور تبدیل انرژی حرارتی به الکتریسیته و از سیستم جمع آوری آب باران برای تهیه بخشی از آب مصرفی، بهره گرفته شده و برای پوشش سقف نیز، لایه های قابل بازیافت "تترافلوئور اتیلن ETFE" پیش بینی شده است.

این هتل گنبدی شکل با طاق های چوبی، فلزی و لایه های پلاستیکی که به جای شیشه در آن جای گرفته است دارای سیستم تامین، ذخیره و تبدیل واحدهای انرژی بوسیله منابع تغذیه بدون وقفه از خورشید و باد و باران نیز می باشد که بهره برداری از سیستمهای روشنایی، حرارتی و برودتی آن نیز از این منابع تامین می گردد.

طرح این هتل یک طرح خیره کننده است، به گونه ای که برای انسان، تداعی گر فیلم های علمی تخیلی می باشد.
هتل آرک، توسط شرکت رمستودیو "Remistudio" با همکاری اتحادیه بین المللی برنامه معماران ("معماری برای امداد رسانی") طراحی شده است.

لینک منبع 

← پیغام نویسندگان وبلاگ

    با سلام

←خبرنامه

جستجو

← پیام نگار

←ارتباط با نویسندگان وبلاگ